AEDES ARS Stavebnice TOURS DE LA ROCHELLE - Přístavní věže ve Francii

AEDES ARS Stavebnice TOURS DE LA ROCHELLE - Přístavní věže ve Francii

Obrázky a videa mají ilustrační charakter.

Neskutečně propracovaný model přístavu Rochelle z keramických dílků. To pravé ořechové pro šikovné a trpělivé stavitele!

Kód produktu:MI242670
Značka: MIDEA
Záruka:24 měsíců

1 599,- Kč 1 321,49 Kč bez DPH

ks

Uvedená cena je za 1 ks.

Zeptej se prodavače

Podrobný popis

Aedes Ars Vám přináší dominantu krásného města Rochelle, model středověké věže střežící přístup do světoznámého přístavu Rochelle.

La Rochelle je přístavní město v západní Francii na pobřeží Atlantického oceánu v Biskajském zálivu. Je hlavním městem departmentu Charente Maritime a metropolí historické provincie Aunis. Přístav je přirozeně chráněn bariérou ostrovů Ré, Oléron, Aix a Madame. S ostrovem Ré je město spojeno od 19. května 1988 nejdelším mostem ve Francii. Vstup do města je střežen dvěma věžemi ze 14. století. Jde o věže Tour de la Chaîne (Řetězová věž) a Tour St. Nicolas (Věž sv. Mikuláše). Tato stavba již od roku 1372 symbolizovala suverenitu města. Největší ze tří věží přístavu La Rochelle plnila hlavní ochrannou úlohu proti nebezpečí z moře. K tomu bylo také používáno těžkého řetězu ovládaného rumpály umístěnými na věžích na vstupu do přístavu. Za zmínku též stojí silná kanónová výzbroj masivní zdi, poskytující dobrou ochranu pro posádku a téměř nepřekonatelný problém pro případné nepřátele.