AEDES ARS Stavebnice STONEHENGE - Mystické místo v Anglii

AEDES ARS Stavebnice STONEHENGE - Mystické místo v Anglii

Obrázky a videa mají ilustrační charakter.

Legendární Stonehenge si teď může postavit každý šikovný a trpělivý stavitel! Díky této keramické stavebnici může brzy stát už i ve vašem obýváku!

Kód produktu:MI242687
Značka: MIDEA
Záruka:24 měsíců

1 099,- Kč 908,26 Kč bez DPH

ks

Uvedená cena je za 1 ks.

Zeptej se prodavače

Podrobný popis

Stonehenge od firmy Aedes Ars je unikátní stavba sama o sobě. Samotná předloha stavebnice je světovou legendou, která motá hlavu vědcům již celá staletí. Doufáme že Vám tato stavebnice hlavu nezamotá.

Stonehenge

Stonehenge je komplex menhirů a kamenných kruhů, nacházející se na Salisburské pláni asi 13 km severně od městečka Salisbury v Jižní Anglii. Nejstarší je kruh o průměru 110 m z vnější strany tvořený příkopem a z vnitřní strany valem, vybudovaný okolo roku 3100 př. n. l. Val byl jen 0,5 m vysoký. Příkop byl 2 m hluboký a na jeho dně byly umístěny kosti zvěře a skotu, aby se půda zpevnila. Přibližně mezi lety 2600 až 2400 př. n. l. byly vztyčeny kamenné bloky, které jsou široké veřejnosti nejznámější. Jedná se zejména o kruh o průměru 33 m. V době svého vzniku byl patrně tvořen 30 svislými „sloupy“, na kterých spočívalo 30 vodorovných překladů. Uvnitř tohoto kruhu bylo patrně 5 trilitonů (2 svislé kameny jako sloupy, na kterých spočívá jeden vodorovný jako překlad) rozestavěných do tvaru podkovy, která se otevírala na severovýchod. Tato podkova měla asi 14 m v průměru a jednotlivé kameny, kterými jsou trilitony tvořeny, váží každý okolo 50 tun. Od léta 2014 se jeví, že tato podkova v minulosti tvořila úplný kruh. Přesný účel stavby není znám. Některé teorie říkají, že se jedná o kalendář, jiné hovoří o pečeti světa a zásvětí. Na základě mapování okolí Stonehenge archeologové zjistili, že okolo Stonehenge se nacházelo nejméně 17 svatyní.

Parametry

Vhodné pro: kluky | holky
Materiál: keramika
Počet dílků: 121
Meřítko: 1:135
Výška: 7 cm
Šířka: 28 cm
Délka (hloubka): 28 cm